Connect with us

Lajme

Àrrestimi i gjyqtares/ Yuri Kim nga Shkodra: Jo presìone ndaj SPAK, ka persona që po tentòjnë ta ìntimidojnë

Published

on

– Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, pas takimit me kryetaren e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi foli për a rrestimin e gjytares Mimoza Margjeka. Ambasadorja tha se disa persona po ushtrojnë pre sion ndaj punës së gjyqtarëve dhe prokurorëve, por theksoi se tashmë ka ardhur koha që SPAK të bëjë plotësisht punën e saj.“Ka ardhur koha që SPAK të jetë tërësisht funksional. Ne kemi parë disa po përp iqen t’i pengojnë në punën e tyre dhe mandje po i ntimidojnë prokurorët e gjyqtarët. Ka ardhur koha që t’u qëndrojmë fort këtyre personave.”, u shpreh ambasadorja.Më tej, Yuri Kim kërkoi që liderët politikë në Shqipëri të lënë mënjanë nda sitë dhe të bashkëpunojnë për k auzat të rën dësishme.

Facebook

Trending