Connect with us

Lajme

Àrrestohet 58-vjeçari që la dy vajza të vdèkura e dy të plàgosura, ja rezultatet e testit të àlkoolit

Published

on

Behar Pema, drejtuesi i mjetit “Mercedez Benz” që pèrplasi për vdèkje dy vajza dhe la në gjèndje të rèndë dy të tjera është vënë në prànga. 58-vjeçarit që gòditi nga pas mjetin “Golf” ku ndodheshin katër vajzat i është bërë dy herë testi i àlkoolit.

093 mg/l lexon testi i parë dhe 0.99 mg/ l testi i dytë. Ai është àrrestuar nga pòlicia dhe do të pèrballet me drèjtësinë. Pema shkàktoi njè àksident tràgjik mbrëmjen e sotme. Ai po drejtonte mjetin me targa AA209AD dhe pèrplasi makinën e llojit “Golf” ku udhëtonin katër vajza.

Si pàsojë e pèrplasjes kanë ndèrruar jètë dy vajza, ndërsa dy të tjera, ndodhen në gjèndje të rèndë në spital.

Facebook

Trending