Connect with us

Bota

Bilanc trágjik në Kosovë, 13 të vdékur nga Covid-19

Published

on

Në 24 orët e fundit kanë vdekur13 pacientë nga koronavirusi duke eçuar në 249 numrin e përgjitshshëm të viktimave që prej fillimit të shpërthimit.

Ndërkohë edhe numri i të infektuarëve është teje i lartë, ku sipas autoriteteve vendase është bërë me dije se nga 468 persona të testuar si të dyshuar me Covid-19, 245 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 71 raste, komuna Podujevë 24 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna Gjakovë 15 raste, komuna Mitrovicë 14 raste, komuna Pejë 14 raste, komuna Ferizaj 11 raste, komuna Vushtrri 11 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Fushë Kosovë 8 raste, komuna Klinë 7 raste, komuna Istog 6 raste, komuna Deçan 5 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Lipjan 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë dhe Kaçanik.

Facebook

Trending