Connect with us

Lajme

Daja: “Në grup, bëhen gjëra të mira”

Published

on

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja, më tepër se sa fitorja, është k.ënaqur nga mënyra e lojës që kanë zhvilluar të besuarit e tij dje ndaj Teutës. Në një pronocim për RTSH Sport ai ka treguar se tashmë është përshtatur me skuadrën dhe e njeh mire kontigjentin që ka në dispozicion.“Ishte ndeshja e parë me një ekip të Superiores, treguam se kur luajmë në grup bëhen gjëra të mira. Kjo ishte ajo që më pëlqeu. Jam përshtatur edhe unë me kontigjentin se kemi një sh.përndarje jo të rregullt dhe këtë e dimë, por nuk më pëlqen ta përmend më faktin se kemi të bll.okuar merkaton. Edhe lojtarët janë munduar të përshtaten, kemi ende vend për t’u përmirësuar.Nëse është dëshira, gjërat bëhen edhe më mirë. Ekziston potenciali i s.ulmit, por duhet të ndihmojnë edhe në mbrojtje. Nëse fillojmë nga s.ulmuesi që të marrë pjesë në t.ranzicion, kjo do ta ndihmojë punën në mbrojtje edhe për të sfumuar pak mungesën e mbrojtësave që kemi, se kampionati është i gjatë. Bo.jkoti? Duhet gjetur gjuha e përbashkët, sepse është sporti i traditës”, u shpreh trajneri i “të k.uqve” Ilir Daja .

Facebook

Trending