Connect with us

Lajme

Infektohet me koronavirus shefi i Komisariatit në Urën Vajgurore

Published

on

Shefi i Komisariatit të Urës Vajgurore në berat është infektuar me koronavirus. Burime bëjnë me dije se pozitiv ka rezultuar pozitiv me sëmundjen vdekjeprurëse.

Po ashtu janë infektuar me sëmundjen vdekjeprurëse edhe një mësues tek “Bab Duda”, një nxënës në shkollën “Ajet Xhindole” dhe tre edukatore te “10 Korriku”.

Po ashtu i infektuar gjatë orëve të fundit në Berat rezulton edhe një dentist. Që prej fillimit të pandemsië deri më tani janë prekur nga Covid-19 182 persona dhe kanë humbur jetën 5 të tjerë, sakaq në të gjithë Shqipërinë janë shënuar 443 viktima dhe 16,501 të prekur.

Facebook

Trending