Connect with us

Bota

Itali/5 viktima dhe 181 raste të reja Covid-19 në 24 orët e fundit

Published

on

Ministria e Shëndetësisë Italiane,ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 11 viktima nga koronavirusi, për një total prej 35.123 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 181 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të prekurve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 246.488 të tjerë.

Sipas mediave italiane ditën e sotme janë regjistruar edhe 163 pacientë të shëruar dhe numri në total i tyre ka shkuar në 198.756 persona.

Facebook

Trending