Connect with us

Bota

Itali/ Regjistrohen 3 víktima dhe 386 ràste të reja në 24 orët e fundit

Published

on

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 3 viktima nga koronavirusi, dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në 35.132 të tjerë që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 386 raste të reja pozitiv, dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në 247,158 pacientë.

Në vend sot pati edhe 765 dhe numri në total i personave që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në 199.796 njerëz.

Facebook

Trending