Connect with us

Lajme

Komisioni i Posaçëm për ngritjen e KQZ-së/ PS zgjedh 3 emra

Published

on

Partia Socialiste ka vendosur që të dërgojë si anëtarë në Komisionin e Posaçëm për ngr itjen e KQZ-së së re, Alket Hysenin dhe Adnor Shametin. Këta dy të fundit, së bashku me Damian Gjinkuri do të jenë anëtarët e mazhorancës në këtë komision parlamentar.
Ndërkohë ditën e djeshme, opozita e bashkuar vendosi që Oerd Bylybashi të jetë i deleguari i PD-LSI në Komisionin e Posaçëm Parlamentar për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ-së. Ky vendim i mor gjatë mbledhjes që kryedemokrati Lulzim Basha bëri me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili.Emrat u bënë publikë nga opozita dhe mazhoranca, pas kërkesës së kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi. Sipas Ruçit, ky komision do të ngr ihet për të zgjedhur komisonerët, anëtarët e e Rregullatorit dhe të KAS-it.

Facebook

Trending