Connect with us

Bota

Ky shtet po mposht koronavìrusin, hap dyert e stadiumeve për tìfozët

Published

on

-Skocia është shteti i radhës që hap dyert për t ifozët në shkallët e stadiumeve. BBC raporton se autoritetet shtetërore kanë aprovuar kërkesën dhe m asat e parashikuara të Federatës Skoceze të Futbollit. Dy ndeshjet Aberdeen-Kilmarnock dhe Ross County-Celtic do të luhen me t ifozë.Vetëm 300 persona do të lejohen të ndje kin dhe bëjnë t ifozllëk në dy përb alljet e kësaj fundjave. Shifër e vogël, por që në Skoci nuk duan të nxi tohen dhe rrez ikojnë, gjithsesi skuadrat do të kenë mundësinë të dëgjojnë disa br itma dhe kore pas shumë kohësh dhe kjo është një gjë e mirë.
Diçka e tillë mund të shërbejë edhe si një sinjal për të tjera shtete europiane që nuk kanë nde zur ende dritën jeshile për të rikthyer ti fozët në stadiume qoftë edhe në numër shumë të reduktuar.

Facebook

Trending