Connect with us

Bota

Maqedoninë e Veriut/4 víktima, 119 ràste të reja me CÒVID në 24 orët e fundit

Published

on

Maqedonia e Veriut vijon të shënojë sërish shifra të larta të infektuarish. Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka njoftuar se në 24 orë e fundit janë regjistruar me Covid 119 raste të reja dhe katër persona kanë humbur jetën.

Ministria bën të ditur se rastet e reja janë konfirmuar në Shkup-35, Kumanovë-15, Shtip-17, Prilep 3 raste, Tetovë 4 raste, , Strugë 3 raste, , Veles 3 raste, Manastir 8 raste, Ohër3 raste , Kavadar 2raste , Gostivar 8 raste, Kriva Pallankë 1 rast, Koçan 1 raste, Demir Hisar-5 raste , Berovë 1 rast, Shën Nikollë 1 rast, Kërçovë 8 rast, Resnjë 1 rast.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoni ka shkuar në 10.617 persona ndërsa numri i të vdekurve në 480 të tjerë.

Po ashtu bëhet e ditur se së fundmi janë shëruar 89 pacientë dhe numri në total i tyre ka shkuar në 6020 persona .

Facebook

Trending