Connect with us

Bota

Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 45 raste të reja dhe 5 víktima nga Covid-19

Published

on

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë janë regjistruar 45 raste të reja me Covid-19. Sipas Misnitrisë së Shëndetësisë në Shkup 10 raste, Kumanovë 4 raste Shtip 1 rast Prilepi 1 rast, Tetovë 5 raste, Gostivar 4 raste, Kriva Palanka 1 rast, Radovish 1 rast, Kochani 9 rast, Probistip 1 rast, Berovë 5 rast Delçevo 1 rast dhe Kërçovë 2 raste. Ndërkohë së fundmi kanë humbur jetën 7 persona ndërkohë 86 pacientë janë shëruar.

Që prej fillimit të pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë infektuar me koronavirus 16,780 persona, kanë humbur jetën 700 njerëz dhe janë shëruar nga sëmundja vdekjeprurëse 13949 pacientë.

Facebook

Trending