Connect with us

Lajme

Milan merr lajmin më të kèq në pràg të ndeshjes kùndër Celtic…

Published

on

Ditën e enjte Milan do të luajë k undër Celtic për Europa League. K uqezinjtë udhëtojnë në Skoci me objektivin e qartë; Të fitojnë dhe të ruajnë ecurinë pozitive në gjithë këto javë. Megjithatë një lajm jo i mirë vjen për trajnerin Stefano Pioli dhe tifozët k uqezi. Hakan Calhanoglu nuk do të udhëtojë me skuadrën.

Mesfushori turk, siç d ëshmohet nga “Sky Sport”, ka d ëmtuar kyçin e këmbës në stërvitje dhe për këtë arsye, për shk ak të nd rydhjes së mundshme, s’mund të grumbullohet nga Pioli për ndeshjen e parë të grupeve, në Skoci, k undër Celtic.Duhet të kryhen testet mjekësore për të kuptuar më qartë se sa kohë do t’i duhet futbollistit për t’u riaftësuar plotësisht.Një pr oblem jo i vogël për Milanin, duke pasur parasysh që me Piolin ish-mesfushori i Bayer Leverkusenit është bërë një njeri i domosdoshëm, si sh katërrues, golashënues dhe asistues.

Facebook

Trending