Connect with us

Sport

Milan merr lajmin më të keq të mundshëm, ditën e ndeshjes së Europa League, Ibrahimoviç nuk mund të jetë pjesë e skuadrës për shkak të…

Published

on

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e kanë publikuar vet “djajtë” në faqen zyrtare. Ditën e djeshme ka rezultuar povitiv me Covid-19 edhe mbrojtësi Leo Duarte.

Lajmi i keq për skuadrën e Piolit ka ardhur para ndeshjes së radhës në Europa League ku do të luaj me Bodo/Glimt dhe sipas protokollit nuk mund të aktivizohet. 38-vjeçari duhet që të izolohet në shtëpi deri sa rezultati i tamponit t’i dalë negativ.

Pas testimit të gjithë stafit dhe të lojtarëve sipas protokollit të UEFA-s, sulmuesi suedez ka qenë i vetmi që ka rezultuar pozitiv.

Facebook

Trending