Connect with us

Sport

Milani vishet Kuq e Zi, vendos Ibrahimovic

Published

on

Milan ka fituar derbin ndaj Interit me rezultatin 2-1, duke çuar peshë zemrat e të gjithë tifozëve kuqezinj.

Golat për Milanin u shënuan nga Ibrahimovic, për Interin Lukaku.

Kuqezinjtë arrijnë të fitojnë në derbi pas plot 4 vitesh, duke marrë edhe fitoren e 4 radhazi në Serie A, dhe duke kryesuar kampionatin.

IBRA në minutën e 13-të shënoi golin e parë, pas një topi të kthyer nga penaltia, dhe mposhti më pas Handanovicin për 1-0.

Vetëm tre minuta më vonë suedezi shënoi golin e dytë pas një asisitmi të Rafael Leao, duke u konfirmuar si lideri i kuqezinjve.

Facebook

Trending