Connect with us

E pergjithshme

Moti për sot/ Nëse jeni në këtë zonë të Shqipërisë, mos e lini çadrën në shtëpi

Published

on

Vendi ynë në pjesën më të madhe të ditës së dielë do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta. Bregdeti do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve, por në juglindje të territorit vranësirat e pakta do të gjenerojnë reshje të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlera ditore nga 13 deri në 36 gradë celsius.

Ndërsa era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi veriperëndimore duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Facebook

Trending