Connect with us

Lajme

Nga Shullazi te Alikot, që sot në ’41 bis’, Gjonaj jep emrat: Ja “bosét” e qelíve që ízolohen për 1 vit

Published

on

Zb.ardhen emrat e 7 “boséve” që do të i.zolohen për një vit në qel.itë VIP. Të b.urgosurit që do të i.zolohen janë: Genci Balla, Arbjon Aliko, Gilmando Dani, Endrit Zela, Emiljano Shullazi, Blerim Shullazi dhe Endrit Qyqja (Zela).

Emrat e tyre u bënë publike nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj gjatë konferencës së përbashkët me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj dhe kreun e SPAK, Arben Kraja.

” Janë marrë vendimet e para për i.zolimin e BIS-41. 7 subjekte do të jenë në i.zolim. Ata do të i.zolohen për 1 vit, pasi kanë mbajtur kontakte me grupet kr.iminale. Deri më tani SPAK ka kërkuar i.zolim për 8 subjekte.”, u shpreh ministrja Eltida Gjonaj.

Facebook

Trending