Connect with us

Seriale

Pas Kemalit, Ejlyl merr goditjen më të rëndë nga e ëma, të hënën në “Lule të vetmuara”

Published

on

Ejlyl arrin të shpëtojë nga kthetrat e Kemalit duke ia mbathur nga shtëpia. Ajo tenton të telefonojë dikë në telefon për të kërkuar ndihmë por i bie të fikët në mes të rrugës. Kalimtarët ndihmojnë Ejlylin dhe në këto momente Gokhan e telefonon. Gokhan mëson çfarë i ka ndodhur Ejlylit dhe shkon ta ndihmojë. Nëna e Gokhanit nuk e fal bashkëshortin për të këqijat që i ka bërë. Ndërkohë ky i fundit përpiqet ta mashtrojë. Gokhan e çon Ejlylin në spital. Ejlyl i tregon Gokhanit se Kemali tentoi t’i bënte keq. Songyl, Kader, Xhemre dhe Meral i marrin leje Nerimanit për të shkuar në ekskursion me shkollën. Neriman pranon me kushtin që edhe Ferideja të shkojë me to. Ejlyl shkon në jetimore dhe i tregon shoqeve çfarë i ndodhi. Gokhan rreh Kemalin dhe e kërcënon t’i qëndrojë larg Ejlylit. Mesude ankohet për Gokhanin tek nëna e tij. Gokhan i tregon Mesudes çfarë i bëri Kemali Ejlylit. Ejlyl merr goditjen më të rëndë nga Mesude e cila shkon në jetimore dhe ia lë fajin Ejlylit për gjithçka.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Facebook

Trending