Connect with us

Lajme

PD nxjerr faturat: 10 milionë euro të paguara për Edmond Begon në autostradën Tiranë- Elbasan! Rama përgjegjës për gjòbitjen 44 milionë euro nga Arbitrazhi

Published

on

Partia Demokratike ka reaguar në l idhje me humbjen e shtetit shqiptar në Arbitrazh, për rrugën Tiranë-Elbasan, ku duhet ti paguajë 44 milionë dollarë dëmshpë rblim kompanisë së ndërtimit.
Me anë të një deklarate të bërë nga Albana Vokshi, PD thotë se SPAK duhet të hetojë skemën e di ktimit të nënkontraktorit tr afikant për përfitimin e paligjshëm të 10 milionë eurove.
PD hedh akuz a për Edmond Begon, ku ndërsa publikon dokumentin thotë se ai hyri si nënkontaktor pas vitit 2015 dhe u pagua 10 milionë euro për punimet në autostradë.
“Tr afikanti i drogës Edmond Bego është prova më e qartë dhe e pakundërshtueshme se ai hyri si nënkontaktor pas vitit 2015 dhe u pagua 10 milionë euro për punimet në autostradë vetëm pasi li dhi miqësi me Taulant Ballën.
Pagesat për mikun tr afikant të numrit 2 të Partisë Socialiste, përmes kompanisë “Inerte Express”, janë të shkruara e z eza mbi të bardhë. Janë 10 milionë euro të paguara kundër lig jit si nënkontraktor për punimet në autostradën Tiranë – Elbasan, që kur Edmond Bego u bë mik familjar me Taulant Ballën”, tha Vokshi.

Facebook

Trending