Connect with us

Show-stil

Performoi këngën e Elton John, Gala Aliaj fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë

Published

on

Shqiptarja e talentuar, Gala Aliaj, është shpallur fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë.

Vajza e artistit, Rober Aliaj shkëlqeu në “The Voice Kids” në Belgjikë, duke rrëmbyer kështu trofeun.

Vajza e vogël e artistit shqiptar ka mahnitur jurinë e “The Voice Kids” në Belgjikë që në fazën e audicioneve të fshehta, ku bëri të katërt anëtarët e jurisë të kthenin karriget që në notat e para muzikore.

Në finale Gala performojë dy këngë të Elton John. Vajza e talentuar bëri historinë me këtë fitore mëse të merituar në vendin ku ajo ka lindur dhe është rritur.

Facebook

Trending