Connect with us

Lajme

Plàgosi babë e bir në Durrës, àrrestohet 39-vjeçari

Published

on

Àrrestohet Altin Llulla.

Durrës

Kàpet pas dy orë ndjèkjeje nga shërbimet e Pòlicisë së Durrësit, àutori i dyshùar i plàgosjes së dyfìshtë me àrmë zjàrri.

Pòlicia e Durrësit zbàrdhi dhe dokumentoi në kohë rekord, ngjàrjen e ndodhur më parë, ku mbetën të plàgosur me àrmë zjàrri babë e bir.

Vihet në prànga àutori kryesor i dyshùar për plàgosjen e dy shtetasve, falë dhe bashkëpunimit me qytetarët.

Pòlicia gjeti dhe sèkuestroi àrmën e krìmit pìstoletë dhe automjetin e àutorit.

Pòlicia e Durrësit, menjëherë pas njoftimit të marrë për ngjàrjen e ndodhur, òrganizoi punën dhe falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta e profesionale bëri të mundur që pas dy orë ndjèkjeje dhe kèrkimesh, falë edhe mbështetjes së qytetarëve, të kapë dhe vërë në prànga shtetasin A. Ll., 39 vjeç.

Ky shtetas dyshòhet se pas një kònflikti të çastit, nën èfektin e àlkoolit ka plàgosur me àrmë zjàrri shtetasit H. B., 63 vjeç dhe M. B., 39 vjeç (bab e bir), të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrèzikut për jetën.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Facebook

Trending