Connect with us

Lajme

Rebelóhet futbollisti i Barcelonës, nuk paraqitet për të kryer testin e Koronavírusit

Published

on

Arthur Melo ka vendosur në mënyrë të njëanshme që ta mbyllë para kohe përv.ojën e tij te Barcelona. Braziliani nuk ka ndërmend të rikthehet në klubin “blaugrana” për pjesën e mbetur të sezonit (ndeshjet e Championsit).

Futbollisti brazilian, i transferuar te Juventusi për sezonin e ardhshëm, ia komunikoi vendimin klubit orët e fundit. Këtë të hënë ai nuk është paraqitur për të kryer testin e Koronavi.rusit, sikurse ishte planifikuar. Arthur nuk kishte arsye për të munguar, kështu që klubi konsideron këtë që.ndrim si shke.lje të kontratës.

Futbollisti brazilian shf.rytëzoi ditët e pushimit të lejuara nga trajneri Quique Setien pas përfundimit të kampionatit për të shkuar në Ibiza për disa ditë pushimesh, por ai i komunikoi klubit që do të udhëtonte drejt Brazilit.

Barcelona e ka paralajmëruar se ka kontratë deri në fund të Ligës së Kampionëve dhe se sjellja e tij mund të ketë pas.oja ser.ioze. Lojtari duket se është i gatshëm të vuajë paso.jat dhe nuk mendon, tani për tani, të bashkohet me skuadrën.

Facebook

Trending