Connect with us

Lajme

Rèndohet bilanci i àksidentit të Elbasanit, dy vajza hùmbin jètën si pàsojë e plàgëve të marra

Published

on

Pòlicia ka dhënë detaje mbi àksidentin e rèndë të ndodhur në afërsi të tunelit të Elbasanit, ku si pàsojë e pèrplasjes kanë hùmbur jètën në spital dy vajza. Në makinën të cilën udhëtonin të ndjèrat ndodheshin gjithashtu dhe dy vajza të tjera të cilat ndodhen jashtë rrèzikut për jètën

Njoftimi i plotë i pòlicisë: Elbasan/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Krrabës, mjeti tip “Benz”, dyshòhet se ka gòditur mjetin tip “Volksëagen”, ku udhëtonin 4 shtetase.

Shërbimet e Pòlicisë dhe të zjàrrëfikses kanë bërë e mundur nxjèrrjen nga mjeti të 4 shtetasve të cilit ishin të bllòkuar, të cilat u transportuan menjëherë në spital për ndihmë mjekësore, ku 2 shtetase si pàsojë e pàlagëve të màrra kanë ndèrruar jètë në spital.

Grupi hètimor ndodhet në vèndngjarje dhe po punon për zbàrdhjen dhe sqàrimin e shkàkut të àksidentit.

Facebook

Trending