Connect with us

Bota

Serbi/ Shkon në 565 numri i viktima dhe mbi 24 mijë i të infektuarve që prej fillimit të pandemisë

Published

on

Serbia është një ndër vendet e prekura nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në Serbi janë regjistruar 7 viktima të reja si pasojë e COVID-19 duke e çuar numrin total në 565 numrin e viktimave.

Ndërsa numri i të infektuarve është rritur me 321 ku gjithsej janë prekur 24,141 persona që nga fillimi i pandemisë së Covid-19.

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se 150 pacientë janë në gjendje të rëndë sakaq janë sharuar 14,047 të tjerë. Serbia për identifikimin e personave që mund të kenë kontraktuar me Covid-19 janë kryer 659,548 testime.

Facebook

Trending