Connect with us

Lajme

Sot dita e fundit para 30 korrikut, maxhoranca dhe opozita takohen për raundin e fundit të bisedimeve në KP

Published

on

Këshilli Politik do të mblidhet sot, ndoshta për të fundit herë, për të gjetur gjuhën e përbashkët për ndryshimet kushtetuese. Ishte opozita jashtëparlamentare ajo që kërkoi këtë takim në orën 18:00 dhe maxhoranca është shprehur e gatshme.

Në një email dërguar dy përfaqësuesve të opozitës jashtëparlamentare, Damian Gjiknuri shprehej se do diskutohej dhe për sugjerimet e tyre në l.idhje me formulën e koalicioneve.
Pjesëmarrjen në takim e ka konfirmuar dhe Rudina Hajdari që përfaqëson opozitën në Kuvend. Ndërkohë një reagim ka ardhur dhe ambasadorja e SHBA në Tiranë që bëri thirrje për konsensus.

Facebook

Trending