Connect with us

Lajme

SPAK lë në fuqi masat e sigurisë për 20 komisionerët e arrestuar, heq arrestin për dy të vdèkurit

Published

on

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi të gjitha masat e sigurisë për 20 personat (jo dy ato që u mësuan se kishin vdekur) komisionerë, të caktura para shpërndarjes së urdhër arresteve, të cilët akuzohen për krime elektorale përgjatë zgjedhjeve parlamentare të vitit 2017.

Ndërkohë, gjyqtari i GJKKO Klodian Kurushi ka shpallur moskompetencë për çështjen, duke ia deleguar për hetim Prokurorisë së Durrësit.

Një numër i vogël urdhër arrestesh janë ekzekutuar për ata që janë nën masën “arrest me burg” pasi pjesa më e madhe e tyre janë jashtë territorit të vendit.

Facebook

Trending