Connect with us

Lajme

Greqi/ Në 24 orët e fundit regjstrohen 2,551 raste të reja dhe 72 viktima nga Covid-19

Published

on

Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 2,551 raste me Covid-19, ndërsa 72 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,419 viktima.

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar të 87,812 infektuar. Në Greqi kanë fituar betejën me Covid-19 9,989 persona sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 519 të tjerë.

Facebook

Trending