Connect with us

Bota

Itali/ Mbi 37 mijë të infektuar dhe 699 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

Published

on

Italia është një nga vendet me numrin më të lartë të infektimeve. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 238,077 mijë testime, nga ku kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 37,242 persona.

Ndërkohë që kanë humbur betejën me jetën 699 pacientë dhe janë shëruar 21,035 të tjerë.

Sakaq, që prej fillimit të pandemisë në Itali janë regjistruar 1,345,767 njerëz të infektuar me Covid-19, ku aktualisht aktivë janë 777,176 persona. Ndërsa numri i pacintëve që kanë ndërruar jetë është 48,569 të tjerë.

Facebook

Trending